برنامه نصب پرینتر

نصب و راه اندازی پرینتر و البته نصب درایور در عصر ارتباطات و اطلاعات امروز بسیار آسان شده است و در کمترین زمان می‌توانید یک شبکه چاپگر را راه اندازی کنید تا از طریق کامپیوتر یا تبلت و… عملیات چاپ را انجام دهید. برای آموزش نصب پرینتر های اچ پی  ( hp ) با این مقاله در نورپرینتر همراه باشید، این مراحل در ویندوز های 7، 8 و 10 مشابه هم می‌باشد.

گام اول : آماده سازی برای راه اندازی چاپگر

  • کامپیوتر یا لپ تاپ خود را راه اندازی کنید. منتظر بمانید تا سیستم عامل به طور کامل بالا بیاید.
  • سیم برق دستگاه چاپگر را به پریز متصل کنید.
  • همچنین باید یک کابل در جعبه وجود داشته باشد که یک طرف آن دارای کانکتور USB-B است و باید به دستگاه چاپگر متصل شود.

تصویر کابل اتصال چاپگر برای نصب و راه اندازی پرینتر

و طرف دیگر دارای اتصال دهنده USB استاندارد است که به کامپیوتر شما وصل می‌شود.

روش نصب پرینتر و راه اندازی از طریق اتصال کابل

پس از اتمام این مرحله، می‌توانید با خیال راحت دکمه برق چاپگر را فشار دهید و منتظر باشید تا کامپیوتر دستگاه جدیدی را تشخیص دهد. بعد از اجرای موفق به مرحله بعد بروید.

گام دوم: نصب و دانلود درایور پرینتر

در روش نصب پرینتر ، نصب و راه اندازی درایورها مهم‌ترین مرحله در هنگام اتصال چاپگر به رایانه شما است، زیرا بدون نرم‌افزار مناسب، نصب و راه اندازی پرینتر انجام نمی‌شود و چاپ صورت نمی‌گیرد. صاحبان یک سیستم عامل ویندوز ۱۰ معمولاً به صورت خودکار درایور دریافت می‌کنند، به صورت یک گزینه بر روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود. اگر این اتفاق نمی‌افتد، شما باید آن را خودتان دانلود کنید. در مجموع، روش های متعددی برای اجرای این فرایند در دسترس هستند که هر کدام از آنها در موقعیت های خاص مناسب ترین خواهند بود. برای این کار، به تنظیمات ویندوز بروید. می توانید استارت را باز کرده و روی علامت چرخ دنده کلیک کنید تا وارد تنظیمات ویندوز شوید.

مراحل نصب درایور پرینتر

حال در تنظیمات به بخش  Devices (دستگاه ها) بروید، در این قسمت می‌توانید اطلاعات دستگاه های متصل به کامپیوتر مثل ماوس، بلوتوث و … راببینید. ما در این جا با بخش چاپگر ها یا Printers کار داریم.

 مراحل راه اندازی درایور و پرینتر

اگر چاپگر شما به صورت خودکار در ویندوز 10 نصب شده باشد نام و مدل دستگاه چاپگر خود را می‌بینید اما اگر خبری از نام و مدل چاپگر نبود، شما باید دستگاه چاپگر خود را روشن کرده سپس گزینه Add a Printer or Scanner را انتخاب کنید تا درایور چاپگر شما به لیست اضافه شود.

شناسایی دستگاه چاپگر

بعد از این کار اطلاعاتی راجب دستگاه چاپگر نمایش داده می‌شود که شما باید روی دکمه Add Device کلیک کنید. اگر ویندوز 10 چاپگر شما را شناخت، روی نام چاپگر کلیک کرده و دستورالعمل دیالوگ هایی که روی صفحه آشکار می‌شود را اجرا کنید تا نصب تمام شود. در اینجا پرینتر محلی شما نصب شده و آماده پرینت است.

رفع مشکل نصب و راه اندازی پرینتر در ویندوز 10

اگر با وجود اتصال چاپگر به کامپیوتر یا لپ تاپ و روشن کردن آن، ویندوز 10 چاپگر شما را شناسایی نکرد، روی لینک The printer that I want isn’t listed کلیک کنید.

نصب و راه اندازی پرینتر

اگر باز هم رایانه شما چاپگر را شناسایی نکند، باید با استفاده از تنظیمات دستی این کار را انجام دهید. برای این کار به اطلاعات نوشته شده بر روی کارتن چاپگر نیاز دارید.

تنظیمات دستی شناسایی چاپگر

اگر این اقدام مشکل را رفع نکرد، از وبسایت سازنده پرینتر کمک بگیرید و جدیدترین درایور و ابزار های نصب چاپگر را از سایت مربوطه بگیرید. اگر به سایت دسترسی ندارید، گزینه Add a local printer or network printer with manual settings را انتخاب کنید و دکمه Next را بزنید.

مراحل شناسایی چاپگر

دستورالعمل داده شده بر روی دیالوگ نصب و راه اندازی پرینتر را ادامه دهید. بایستی به درایور چاپگر خود برای نصب دستی دسترسی داشته باشید. ودر آخر اطلاعات خواسته شده را طبق دستورالعمل های گفته شده وارد کنید تا نصب پرینتر اچ پی شما در سیستم عامل ویندوز به درستی انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه